Děti se v Nezdřevě radovaly na karnevalu

Venku je mráz a sníh, šance bruslit, lyžovat, sáňkovat nebo bobovat. V televizi je spousta pohádek, na počítači i lze hrát množství her. Jenže v Nezdřevě byl na sobotu 21. Ledna odpoledne ohlášen tradiční dětský karneval, a tak ostatní radovánky šly stranou (zítra je taky den), honem vymyslet nějakou masku a hurá na karneval.

Cestu na něj našlo tentokrát asi třicet dětí a čtyřicet členů jejich doprovodu. Nejspíš chřipková epidemie snížila počet návštěvníků, neboť chyběly některé tváře známé z minulých ročníků. Ovšem zábavu to nijak nenarušilo. Jako obvykle pěkně vyhrávali manželé Váchovi, organizaci si opět vzala na starost rodina Petra Chlandy. A rodiče se znovu na chvíli vrátili do dětských let, když si vyzkoušeli svou obratnost v soutěžích podle vzoru svých potomků. Mezi maskami letos zaujal čertík, sněhuláček, Červená karkulka, ale také fotbalista, indiáni nebo kovboj. Letos se výrazně snížilo stáří účastníků, protože řadu z nich v doslova batolecím věku musel neustále doprovázet někdo z rodiny. Odpoledne bylo jako obvykle vydařené, jen je otázka, jak dopadly dětské žaludky vydatně naplněné sladkostmi.

2.2.2017 - Správce