Rybářské závody v Nezdřevě

www.trustytimewatch.com

Na začátku bylo slovo. Jednoho zářijového dne slovo dalo slovo: Pojďme si udělat rybářské závody, řekli si nájemci nezdřevského rybníka zvaného léta letoucí Oudol.

Na  závodech  nešlo  o  vítěze,  ale  hlavně  o  souboj  s  rybou  a  její  ochotu  čapnout  lákavou  návnadu  skrývající  nebezpečný  háček.  Osmi  rybářům  přihlíželo  a  s  nimi  se  bavilo  asi  dvacet  dalších  lidí.  Přívětivé  sobotní  odpoledne  8.  září  bylo naplněno  soupeřením,  vzájemným  hecováním  a  všeobecným  veselím,  které  podporovala  konzumace  zákonné  drogy,  totiž  piva  z  naraženého a poctivě dopitého sudu.

V té uvolněnosti se chycené rybky zase vracely zpátky do jejich vody v naději, že se třeba nepoučí a znovu skočí na nabízenou nástrahu. Když kýžený úlovek konečně po dvou hodinách zaťukal jednomu dosud neúspěšnému lovci, on zrovna nebyl příliš ostražitý a teprve, když prut tažený kaprem mizel kamsi do hlubin před jeho zbystřenýma očima, řekl si: Tak snad konečně něco chytím, hlavně prut a možná i tu rybu. Jak se tak vrhl ze břehu za lstivou rybou, odřel si docela schopně obě kolena, avšak prut zachránil a kapra dostal.

Rozradostnění účastníci této akce, která vůbec nebyla organizována, pouze dohodnutá, se shodli: Tohle musíme zase někdy zopakovat, protože, co není plánované, to se obvykle vydaří.

30.9.2018 - Správce