Pouť 2011

Svatý Petr byl k nezdřevské pouti vlídný

V letošním doopravdy rozmarném létě jsme měli před poutí v Nezdřevě z počasí obavy. To, že při všech letošních akcích - oslavách 110 let Sboru dobrovolných hasičů spojených s okrskovým cvičením, na Hrách bez hranic ve Starém Smolivci i při Tour de oblouk - počasí bylo vcelku příznivé, nikoho neuklidňovalo. A věřit letos předpovědím meteorologů, kteří většinou alibisticky slibují všechny možné varianty, bývá ošidné. Nicméně Svatý Petr byl k Nezdřevákům vlídný. Pršet přestalo v sobotu 13. srpna někdy hodinu po poledni a znovu začalo až v neděli večer, takže podmínky pro sobotní fotbalový turnaj byly dobré, stejně jako pro večerní taneční zábavu.
Tradiční fotbalový turnaj proběhl ve velice přátelské atmosféře. Svědčí o tom fakt, že Staré gardě Horažďovice, která startovala na nezdřevském hřišti už po poosmadvacáté,omega replica watches avšak přijela pouze s osmi hráči, obětavě vypomohli nezdřevský Marvánek a kasejovičtí Suda a Chára. Také ve funkci rozhodčích se vystřídali hráči právě nehrajících týmů - pánové Vodička z Kasejovic, Breindl z Horažďovic a Kašpar z Nezdřeva.
Do finále se probojovala Stará garda Kasejovice po vítězství 3:1 nad Starou gardou z Horažďovic a domácí SK Nezdřev, který porazil 2:1 Sokol Vrbno. V zápase o třetí místo byla úspěšnější Stará garda Horažďovice, když zvítězila nad Sokolem Vrbno 2:1. Ve finále potom podlehla Stará garda Kasejovice SK Nezdřev 1:3 a pohár pro vítěze tak tentokrát zůstal doma.
Taneční pouťová zábava se uskutečnila po skončení fotbalu přímo na hřišti. Hudební duo Jendabend hrálo k plné spokojenosti návštěvníků do půltřetí v noci, ale zábava pak ještě pokračovala. A tak si Nezdřevští mohou i u této akce zapsat: Povedlo se.

29.8.2011 - Správce