Nezdřev letos prokoukl

Nebojte se, titulek neohlašuje, že v Nezdřevě pochopili pozadí politických či novinářských legrací nebo podvodů, kterými nás obě profese nepřestávají otravovat. Jde o vzhled obce. Jak bylo uvedeno již ve dřívější zprávě o kolaudaci čistírny odpadních vod, místní komunikace a jejich okolí získaly prostor a přehlednost (i díky prázdninové práci mladých brigádníků). Jenže výrazně, a jsme u toho titulku, se změnila tvář spousty nezdřevských obydlí. Možná při vědomí, že příští rok se bude slavit 600 let obce, už se někteří na ty oslavy začali připravovat v předstihu.
Vezměme to odshora, tedy ve směru od Řesanic. Pan Josef Chaloupka má nový komín a obnovil střechu, před domem starosty pana Chlandy je nově upravená mez, pan Miloslav Chaloupka má opravený štít stodoly do ulice s hezky obnoveným křížem, paní Lenka Chaloupková má na domě novou fasádu. U Šimonů osadili nová plastová okna, pan František Větrovec opravil komín a oplechoval ho měděným plechem, JUDr. Mrázek na "dvojce" obnovil fasádu štítu do ulice a okna nechal ozdobit decentními modrými šambránami. Pan Viktor Jandera dal novou krytinu na střechu celé usedlosti, kterou rozšířil o přístavek, o němž ještě přesně neví, k čemu bude sloužit, ale možnosti jsou prý veliké. Protější Valachovi mají od loňska na chalupě novou krytinu (opět bobrovky) a letos už také novou fasádu. Pan Milan Palečko obnovil štít, pan Pavel Zelner si pořídil nová vrata, někdejší starosta pan Jan Krliš má novou krytinu na střeše hospodářské budovy a u Červených dokončují fasádu na nástavbě staré chalupy. No řekněte, není to pěkný seznam?
Není za touto řadou rekonstrukcí a oprav v jednom roce nějaká tajná dotace, která byla určena pouze pro vyvolené,replica watches nebo nějaký nejmenovaný sponzor, který na některé potřebné zapomněl? Ne, tyto hypotézy jsou falešné. Zkrátka shodou okolností řada Nezdřevských se rozhodla, že nastal čas změny k lepší podobě jejich domu a taky došlo k příznivé situaci na straně jejich úspor. Takže nikoli tajemné zdroje, nýbrž uvážlivá a trpělivá starost o vlastní majetek jsou za těmito proměnami. Zdá se, že Nezdřevští ke svému výročí v příštím roce vykročili rázně, a věřme, že důstojně dokročí.

3.12.2011 - Správce