Předvánoční překvapení v Nezdřevě

www.allreplicabags.com

Předvánoční překvapení v Nezdřevě

Na pátek 23. prosince na 17. hodinu zvala srdečně pozvánka do sálu nezdřevského hostince na vánoční posezení s Pročpohádkami Marie Korandové. Nic víc. Zprvu rozpačité dohady, oč vlastně jde, se začaly postupně objasňovat. Ukázalo se, že akci organizuje a se šesticí nezdřevské mládeže nacvičuje paní Blažena Chaloupková. Zvědavost vzrůstala a nakonec se sešlo na 60 diváků očekávajících v předvečer Vánoc a na závěr dnů státního smutku zajímavý zážitek.
Vánoční písně a koledy za doprovodu kytary paní Chaloupkové a houslisty Jindřicha Boublíka z Kasejovic se střídaly s krátkými Pročpohádkami. Za recitaci i zpěv v důstojně utlumeném podání Páji Šoralové, Kačky Chlandové, Filipa Chaloupky, Pavlínky Chlandové, Elišky Červené a Pepči Chaloupky potěšené publikum mnohokrát děkovalo uznalým a upřimným potleskem. Po tom posledním vystoupil pan starosta Petr Chlanda a kromě poděkování účinkujícím i organizátorce paní Blaženě Chaloupkové vyslovil rovněž díky nezdřevským občanům za práci pro obec v uplynulém roce a popřál všem spokojené prožití vánočních svátků.
Po skončení hodinového programu se všichni shodli na tom, že takové podařené vystoupení bylo příjemným překvapením a že by se z toho mohla stát do budoucna snad i tradice. Vždyť bylo krásné prožít předvánoční hodinku pospolu zásluhou a přičiněním jedné vůdčí osobnosti a několika ochotných  mládenců a děvčat z vlastních řad, jimž touto cestou diváci ještě jednou děkují.

28.12.2011 - Správce