Přípravy nezdřevských oslav finišují

Hermes Replica Handbags

Připravit oslavy 600. výročí první písemné zmínky o obci není jednoduché, nýbrž zavazující. Alespoň pro všechny schopné obyvatele, kteří svou vesnici ctí a mají trvalou potřebu dělat v rámci svých možností všechno pro její dobré jméno. K těm obyvatelům je samozřejmě nutno přičíst i značné množství tzv. víkenďáků. Je pravda, že uspořádání Her bez hranic před dvěma lety, které všichni návštěvníci hodnotili veskrze kladně, bylo úspěšnou zkouškou Nezdřevských.
A tak lze říci, že starosta Petr Chlanda ví díky této zkušenosti, na co se může spolehnout. Přesto nápor na nervovou soustavu všech je značný. Na nic nezapomenout, všechno stihnout do termínu, vše ohlídat, zkontrolovat. Přestože přípravy trvají už více než rok, nelze do poslední chvíle vědět, jak to dopadne. Pak je tu ještě ta nepotvrzená objednávka dobrého počasí. Kdo může tušit, jak se nahoře u sv. Petra rozhodnou.
V době uzávěrky tohoto čísla však lze říci, že přípravy probíhají zcela přesně podle operativně upravovaného harmonogramu. Posuďte sami: Nejnutnější správky silnice - splněno, opravy zdi v parku a nátěr plotu - splněno, renovace hospodského sálu - splněno (nově vymalováno, obnovena podlaha). Připraveno je místo pro sociální buňku na hřišti, konstrukce nové pergoly před hospodou čeká na zastřešení, hasičárna uklizena a vybílena, klubovna myslivců opravena, práce na pamětní publikaci se blíží ke konci, zajištění občerstvení dohodnuto, pozvánky rozeslány.
A ještě řada nutných drobností se udělala a ve zbytku času udělá. Nejsou sice zřejmé na první pohled, ale kdyby se neudělaly, vidět by to bylo. Proto je třeba myslet i na ty nejmenší detaily. V době vydání tohoto čísla Kasejovických novin zbývá do oslav 14 dní. Čtrnáct dní vrcholného úsilí a soustředění. Čtrnáct dní do chvíle, kdy Nezdřevští v sobotu 30. června řeknou: Vítejte na oslavách!

trustytimewatch

3.6.2012 - Správce