Nezdřevské tradice žijí

Nezdřevské tradicežijí

Jsou tradice letité i tradice poměrně mladé. V prosinci se jich v Nezdřevě nakupilo docela dost.

Vezměme to po pořádku. Ve středu 5. prosince začala víceméně obvyklá sestava Mikuláše a bandy čertů obchůzku se šesti zastávkami po 18. hodině a skončila před osmou večerní v nezdřevské hospodě.Vzhledem k pracovním povinnostem byla tato mikulášská mise jen tříčlenná – chyběl anděl. Avšak Mikulášova vlídnost a shovívavost čertů andělovu absenci celkem zastřely.

Průběh nadílky byl jako vždy čekaný. Původně statečná děcka při pohledu na strašidelně vypadající čerty ztrácela odvahu, někdy i hlas. Přesto zazněly od dětí básničky, sliby, že už nebudou zlobit, i poděkování za dárky, jichž bylo víc než slz, které rychle oschly.

Hned v sobotu 8. prosince se sešla výroční valná hromada místního Sboru dobrovolných hasičů za účasti 17 členů. Mohli znovu radostněkvitovat vítězství svého družstva na červnovém okrskovém cvičení v Hradišti, na které čekali dlouhých 40 let.

Podle očekávání rozumných lidí se konec světa, dokonale vymyšlený a propagovaný bulvárem a zároveň využívaný spoustou obchodníků, kteří jsou schopni vydělávat na lidské blbosti, nekonal, a tak v pátek 21. prosince proběhla v nezdřevské hospodě oblíbená předvánoční zpívaná sešlost s harmonikou Jardy Ladmana a vozembouchem Karla Chaloupky. Zároveň se se starým rokem loučili truhláři z„Pahorku“.

V neděli nato v předvečer Štědrého dne podle již delší dobu zavedeného zvyku obešli členové zastupitelstva starší občany a potěšili je dárkovými balíčky a s některými se s trochou závlahy zdrželi i na kus řeči.

První svátek vánoční patřil sportu, konkrétně turnaji ve stolním tenisu. Zúčastnilo se ho 18 hráčů (vedle místních také z Bezděkova, Blatné, Hradiště, Chanovic, Oselec a Podhůří). Ve slušně organizačně zajištěném (díky patří členům SK Janu Trefnému a Michalu Větrovcovi) odpoledni se v chanovickém finále podařilo zvítězit Jardovi Starému nad zdravotně lehce indisponovaným Ondrou Skuhravým. Čest domácích zachránil Honza Trefný, když v zápase o třetí místo porazil Pepu Fejtla z Blatné. A protože pingpongu byli lační i četní diváci, hrála se ještě mnohokrát oblíbená obíhačka.

Závěr roku byl vyhrazen mysliveckému bálu, který se uskutečnil v sobotu 29. prosince. Zprvu se zdálo, že zájem bude tentokrát menší, ale nakonec se hosté ve slušném počtu přece jen sešli a se skupinou Experiment se bavili dlouho přes půlnoc.

Rolex Replica

4.1.2013 - Správce