Nezdřevským hasičům vyhrával Karel

Začátek roku je pravidelně vyhrazen bálům a karnevalům. Výjimkou není ani Nezdřev: hasičský bál se konal v sobotu 2. února a dětský karneval je naplánován na 16. února.

Přípravy na takový hasičský bál začínají prakticky rok dopředu – to je zapotřebí zamluvit si muziku. Po loňské spokojenosti s hudebním seskupením Karel se nezdřevští hasiči rozhodli pozvat je opětovně v roce 2013. Muzikanti byli svolní.

Čtrnáct dní před bálem se sešla přípravná schůze k upřesnění a rozdělení tradičních úkolů, které s hladkým průběhem zábavy nezbytně souvisejí. Stanovit vstupné (proti loňsku se nezdražovalo), zajištění a rozvoz plakátů, příprava sálu, osobní pozvánka obyvatelům obce, zabezpečení tepelné pohody v sále, příprava tomboly (jako obvykle spojená s výběrem poplatků za odvoz odpadu, za psy a výběrem členských příspěvků SDH). Úkoly se rozdaly, jejich splnění odpovídalo zkušenostem pověřených (a nutno říct, že osvědčených) hasičů.

Aby se nezdřevští nebáli, že by třeba kapela nepřijela, jako se to kdysi stalo, už v pátek instalovali muzikanti aparaturu na sál a tím pádem v čase bálu jen lehce doladili a zábava mohla začít. Spokojených návštěvníků přišlo požehnaně a mohli se kromě tance těšit i na hodnotnou tombolu - 160 cen a dalších 17 v hlavním losování.

Většinu členů hudebního seskupení Karel, které se sešlo v plné sestavě,doprovázely jejich partnerky a na výkonu hudebníků bylo vidět,že si před nimi nemíní udělat ostudu. To také neudělali, z jejich produkce bylo zřejmé, že hrají s chutí, ba nadšením, a posléze si pochvalovali výbornou atmosféru, která v nezdřevském hospodském sále byla. Návštěvníci bálu zase kvitovali, že na muzikantech je vidět, jak hrají s radostí a nejen pro honorář.Zkrátka, byla to vydařená akce, jejíž taneční část skončila ve tři hodiny ráno a poslední hosté opouštěli hostinec ještě o hodinu později.

3.2.2013 - Správce