Dětského karnevalu v Nezdřevě si užili i dospělí

V dětském vnímání času je spousta dnů, které vyvolávají těšení - jmeniny, Velikonoce, narozeniny, ježíšek a v neposlední řadě začátek několikerých prázdnin. Jsou i dny, k nimž některé děti vzhlížejí s obavami – den, kdy dostanou horší vysvědčení, než se čekalo, a Mikuláš. Děti z Nezdřeva a jeho okolí se však vždy těší na zdejší dětský karneval. Letos se konal v sobotu 16. února a opět se o hudební stránku odpoledne a o soutěže starali osvědčení manželé Váchovi spolu s organizátorem starostou Chlandou.

Mezi spoustou tradičních masek, jako jsou princezny, motýli a další, letos zaujaly převleky méně časté: Křemílek a Vochomůrka, automechanik, případně středověký rytíř.Soutěže nebyly tentokrát jen pro děti, ale své schopnosti si vyzkoušeli i rodiče za vydatného povzbuzování svých potomků.Zvláště se líbila nově zařazená podlézaná smíšených párů.V dobře zásobené tombole nepřišel nikdo zkrátka, na každý lístek připadala nějaká výhra. Velké pozornosti se těšily zejména svítící míčky.

Po sedmnácté hodině, kdy skončila poslední soutěž a byla rozebrána tombola, se již zvláště přespolní vydávali na cestu domů – veselé odpoledne zvolna končilo. Končilo spokojeností jak 27 děcek, tak 48 dospělých. To, že bylo dětských účastníků méně než jindy, lze vysvětlit skutečností, že řada dětí již odrostla takovéto zábavě. Na karnevalu bylo nejstarší masce odhadem tak 11 let. Ale alespoň puberťáci těm menším na parketu nepřekáželi a ti se mohli do sytosti vydovádět.

hermes outlet www.hermesoutletsmall.com

27.2.2013 - Správce