Půl druhé hodiny s hokejovým pohárem

www.vinylcarwrapshop.com

Jsou situace, kdy pravidla musí jít stranou. Léta letoucí je pondělek v nezdřevské hospodě zavíracím dnem. Avšak 6. května bylo otevřeno a dokonce již před pátou hodinou odpolední.

Důvod byl vskutku slavnostní: Nezdřevští mohli vidět na vlastní oči ve své hospodě pohár vítězů hokejové extraligy, který letos po 57 letech své existence vybojovalo mužstvo HC Škoda Plzeň.elevator shoes O výjimečnou událost se zasloužil lékař plzeňských hokejistů MUDr. Václav Karnos, jenž v Nezdřevě zdědil chalupu po svém otci.

Doktor Karnos, jinak primář Fakultní nemocnice Plzeň, přivezl slavný pohár těsně před 17. hodinou a spolu se starostou Chlandou ho přenesli do hospodského sálu, kam se za víc než metr vysokou zlatě se lesknoucí trofejí nahrnula spousta zvědavců a fanoušků nejen z obce, ale i z blízkého okolí. Ti nejvěrnější fandové si k vzácné příležitosti oblékli plzeňské dresy a bylo jich tolik, že neznalý host by se klidně mohl domnívat, že se zde sešlo vítězné mužstvo.

Všichni si pohár fotili, potěžkávali ho, aby zjistili, že nejen získat, ale i držet jej není lehké. Téměř každý se s pohárem nechal vyfotografovat, leckdo si i mistrovskou medaili na krk na chvilku pověsil. Během hodiny a půl, kdy měl Nezdřev jako jediná obec v republice (podle ujištění MUDr. Karnose) takové privilegium, se v nezdřevské hospodě vystřídalo odhadem přes 150 lidí, kteří chtěli na vlastní oči spatřit pohár, jehož zisk přál plzeňským „indiánům“ kdekterý Západočech. Unikátní chvíli si nenechal ujít ani tradiční nezdřevský fotograf pan Jandera, který se ze služební cesty, jež ho nasměrovala do Čáslavi, vracel do Prahy přes Nezdřev.

Možnost shlédnout vítězný pohár byla i příležitostí popovídat si o výkonech plzeňských hokejistů, o umění a vytrvalosti jejich kapitána a majitele klubu Martina Straky. Vyskytly se rovněž optimistické hlasy, že by nebylo marné, kdyby Plzeň získala i fotbalový titul a kdyby pak případně také fotbalová trofej aspoň na chvíli zavítala do Nezdřeva.

FOTO  - viz. galerie

8.5.2013 - Správce