Na pouťovém fotbale v Nezdřevě padlo 22 gólů

Na pouťovém fotbale v Nezdřevě padlo 22 gólů

Hermes Replica Handbags

Letos vyšla nezdřevská pouť přesně na svátek sv. Vavřince 10. srpna a k pouti desítky let patří fotbalový turnaj. Jeho příprava začíná už v zimě na výroční schůzi SK Nezdřev, kdy se upřesňuje termín. Obvykle čtrnáct dní před samotným kláním se koná další schůze, na níž se upřesňují úkoly pořadatelů (na příklad kdo zařídí propagaci, kdo občerstvení, kdy se uskuteční brigáda na přípravu hřiště a další).

V posledních letech má nejobtížnější úlohu člověk, který sestavuje domácí tým. Mnohé telefonáty i osobní přesvědčování osvědčených hráčů v řadě případů končí odkazem na plánovanou dovolenou, povinnost hrát ve stejné době mistrovský zápas nebo na zdravotní obtíže. Třebaže na přípravné schůzi Jarda Brabec jako manažer nezdřevského mužstva upozorňoval na velmi svízelnou situaci v hráčském kádru, nakonec se mu i letos podařilo dát mančaft dohromady, a to dokonce v luxusním počtu a slibné kvalitě. Přestože „obhájili“ loňské poslední, sluší se hráčům i Jardovi za jejich úsilí poděkovat.

Během turnaje padlo neuvěřitelných 22 branek po těchto výsledcích: Kasejovice – Nezdřev 5 : 0, Vrbno – Horažďovice 7 : 0, o třetí místo Horažďovice – Nezdřev 4 : 3 a finále Kasejovice – Vrbno 2 : 1. Před oficiálním vyhlášením výsledků a předáním cen uctili fotbalisté i diváci minutou ticha památku Davida Brože, dlouholetého prázdninového obyvatele Nezdřeva a platného účastníka pouťových zápasů v dresu místního SK, který letos na jaře zemřel.

Po vcelku pohledném fotbale (zejména se zhruba stovce diváků líbilo finálové střetnutí) následovala příjemná taneční zábava s hudbou Jenda Bandu. Pouťový program uzavřelo nedělní sportovní odpoledne, v němž nešlo ani tak o prestiž, jako o všeobecnou radost, kterou přináší uvolněné sportování.

foto: http://www.obecnezdrev.cz/fotogalerie-70.html

28.8.2013 - Správce