Nezdřevské nástěnky prokoukly

Většina obcí nebo městských částí má nástěnky či plochy, na nichž informují o svých akcích nejrůznější organizace a podnikatelé. Zvláště na neplacených místech se oznámení vrší na sebe i řadu let. Podkladová deska mnohdy již málem klesá pod tíhou papíru, sponek a napínáčků. Leckdy k sobě přitahují pozornost i nabídky akcí, které se odehrály před spoustou měsíců.

Nejinak na tom byl donedávna i Nezdřev.replica handbags Náhle dvě veřejné nástěnky byly takřka holé, zbyly pouze sponky a u nich drobné útržky někdejších plakátů. Na jedné z tabulí zářilo jediné aktuální pozvání na výstavu chovatelů, konanou na konci listopadu v Kasejovicích.

Nejsa detektivem, natož jasnovidcem neměl jsem nejmenší tušení, kdo dlouhodobé vrstvy papíru zlikvidoval. K bohulibému skutku se náhodou přiznal v hospodě sám aktér, aniž by byl podroben nějakému výslechu. V podstatě si stěžoval, že ten úklid trval hodinu a tři čtvrtě, a že nebylo vůbec jednoduché ty plakáty sundávat.

Činorodost onoho nejmenovaného důchodce se zase jednou projevila nejen jako prospěšná pro vzhled obce, ale i jako následováníhodný příklad. Nic na tom nemění skutečnost, že oznámení jeho spolku bylo na prázdné nástěnce nepřehlédnutelné, což byl asi jeho prvotní záměr.

Kdo vynaloží své síly pro dobro věci, zaslouží dozajista přinejmenším uznání. Protože v Nezdřevě je takových lidí více, rozhodlo se obecní zastupitelstvo po roční přestávce uspořádat opět jako výraz poděkování občanům za nezištnou práci novoroční ohňostroj, který se uskuteční 1. ledna v 18 hodin na místním hřišti. S přáním pevného zdraví zve nezdřevské zastupitelstvo na tento ohňostroj nejen své občany, ale i čtenáře Kasejovických novin.

29.11.2013 - Správce