Nezdřevské radovánky pokračovaly i v únoru

Nezdřevské radovánky pokračovaly i v únoru

replica handbags

Po úspěchu lednového večera, při němž se s pozvanými přáteli a příbuznými při muzice radoval ze života, rozhodl se hostinský Palečko – jinak též hlava a svaly firmy MI-PAL – uspořádat 8. února 1. podnikatelský ples v Nezdřevě. Sehnal sponzory, takže v tombole bylo 120 cen napřímo a 12, které byly losovány. Dohodl hudební produkci dua Profil, které tvoří ředitel ZUŠ v Blatné Martin Škanta s Míšou Dlouhou, a udělal dobře, protože hráli a zpívali k plné spokojenosti zhruba 60 návštěvníků. Nebylo se co divit, že družná zábava pokračovala posléze i bez hudby až do rána, které nemělo daleko k rozednění.

O týden později obsadily hospodský sál děti, aby si užily příležitosti k dovádění a soutěžení, jež jim sliboval každoroční karneval. Třebaže podobné akce se konaly také v okolních obcích, sešlo se v Nezdřevě na tři desítky dětí, mezi nimiž výrazně převažovali potomci rodiny Lackovy z Nové Vsi. Dětskému rejdění na parketu dělal hudební doprovod VV band, neboli Ivana a Vladimír Váchovi, osvědčení z předchozích let.

Tradiční soutěže (tanec s balónkem, závod s míčkem na lžíci a židlovaná) si po dětech vyzkoušeli i rodiče -  při židlované dokonce soutěžilo víc dospěláků než dětí. Při chůzi s míčkem všechny zaujala soustředěnost tříletého Jardy Kušky z Újezda u Chanovic. Je škoda, že jeho úspěšnou snahu udržet míček na lžíci, kterou po zásluze všichni dospělí pochválili potleskem, neviděli jeho nezdřevští prarodiče.

Z bohaté tomboly, při níž nikdo nepřišel zkrátka, se všechny děti bezprostředně radovaly, ať už šlo o sladkosti, hračky, předměty užitečné či blbůstky. Program rozpustilého odpoledne zpestřily mažoretky z oddílu Prezioso Blatná, které zopakovaly své úspěšné vystoupení z lednového hasičského bálu. Za uspořádání vydařené zábavy patří dík starostovi Chlandovi, jeho rodině i všem, kteří mu pomáhali. Stejně si však myslím, že největší odměnou pro ně byl pohled na usměvavé dětské tváře, ať byly stylizované do podoby mušketýra, pirátky, dovádivé včelky Máji čarodějnic, či princezen.

2.3.2014 - Správce