Obnově silnice v Nezdřevě pomohla dotace od kraje

Obnově silnice v Nezdřevě pomohla dotace od kraje

elevator shoes

Dokud byla silnice uvnitř Nezdřeva majetkem kraje, mohli řidiči a cyklisté jen nadávat. Občasné flikování totiž závady na vozovce odstranilo většinou pouze do konce nejbližší zimy. Poté se díry vždy znovu objevily obvykle ve větším rozsahu. Jakoby na výsměch vynaloženým (spíše promrhaným) penězům.

Obecní úřad v Nezdřevě podal 1. listopadu 2010 na Krajský úřad Plzeňského kraje žádost o převedení 243metrů silnice III. třídy do majetku obce. Zhruba po půl roce od podání (když se úřední šiml dostatečně vyřehtal) bylo žádosti vyhověno a o komunikaci se již nestará Správa a údržba silnic Starý Plzenec, nýbrž sama obec.

Na opravu silnice se ovšem v rozpočtu malé vesnice hledaly prostředky obtížně, zvláště když na programu byly tak náročné akce jako vybudování čističky odpadních vod. Ani to se neobešlo bez dotace. V loňském roce Nezdřev s žádostí o příslušnou dotaci neuspěl, ale letos se to už podařilo, i když v menší míře, než byl záměr.

Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Plzeňského kraje na opravu komunikace přiklepl dotaci 200 000 korun a obec přidala dalších 330 tisíc. Od 10. do 12. června obsadili vesnici pracovníci podniku Silnice Klatovy, a. s. a jejich technika. Nejprve vyrovnali na vozovce nejrůznější nerovnosti a udělali další nezbytné přípravy a poté položili pěkný černý koberec z obalované směsi.

Zároveň vytvořili v zúžené části silnice ze směsi „neviditelné“ retardéry namísto původních montovaných. Vidět při jízdě příliš nebyly, protože zkrátka černý hrbol na černém pozadí vidět není, pokud není nějak zvýrazněn kontrastní barvou. O to zvýraznění se o několik dní později postarali už sami Nezdřeváci.

www.vinylcarwrapshop.com

4.7.2014 - Správce