Nezdřevský pouťový fotbal má své zvláštnosti

www.bestreplicashop.com

Divák, který přijde na pouťový fotbalový turnaj v Nezdřevě poprvé, musí být překvapen, jaké zvláštní podmínky zde jsou a jaká zažitá pravidla všichni respektují.

Hřiště zcela elevator shoes neodpovídá předepsaným rozměrům: šířka 48 metrů by ještě vyhovovala (minimum je 45), zato délce do minima 90 metrů schází celých 13 metrů. Pokud jde o terén, tak ten by si zasloužil zápis do nějakého seznamu rarit. Vždyť rozdíl mezi nejvyšším bodem u rohového praporku poblíž klubovny a úhlopříčně vzdáleným koutem hřiště činí 180 centimetrů.

Jinou pozoruhodností je doba jednotlivých zápasů. Tradičně se hraje 2 krát 20 minut zřejmě proto, že spolu bojují mladíci a staré gardy, registrovaní hráči s ryzími amatéry. Obdobně za vzájemné shody všech týmů probíhá střídání, které se podobá střídání v hokeji: kdo je vysílen či zraněn, je bez formalit nahrazen hráčem čerstvým a počet takových výměn není nijak omezen. Dokonce se někdy stává, že zdatný fotbalista hraje i za dvě mužstva a nikomu to nevadí.

V posledních letech se stalo zvykem, že utkání rozhodují zkušení borci nehrajících mužstev. Zkrátka a dobře jde o sportovní zápolení v daných podmínkách, o vzájemné pochopení, o zábavu a všeobecnou pohodu. Tu si vždy přejí nejen fotbalisté a diváci, ale i řada nezdřevských organizátorů, kteří turnaj připravují.

To přání se splnilo i letos v sobotu 9. srpna s těmito výsledky: Nezdřev – Stará garda Kasejovice 3: 3, do finále po penaltovém rozstřelu postoupil Nezdřev. Sokol Vrbno – Stará garda Horažďovice rovněž 3 : 3, po penaltách si finále zasloužilo Vrbno. Třetí místo obsadily Horažďovice po vítězství 2 : 1 nad Kasejovicemi, když branky vítězů obstaral za Horažďovice hostující Vodička, za poražené skóroval Ráž. Ve finále se vedení ujalo Vrbno gólem Vonáška, za domácí pak vyrovnal Vinopal a o výhru Nezdřeva se zasloužil krásně provedeným trestným kopem Karel Jiřinec.

Po předání cen a diplomů organizátoři připravili na hřišti taneční parket, své nástroje a zařízení rozbalila část hudebního seskupení Karel a při jeho muzice se jako obvykle tančilo dlouho přes půlnoc.

Dozvukem pouťového fotbalu bylo v neděli odpoledne přátelské utkání Bezděkov – Nezdřev, v němž domácí prohráli 4 :1.

31.8.2014 - Správce