Prosinec byl v Nezdřevě opět plný událostí

Podobně jako před rokem byl i loňský prosinec v Nezdřevě bohatý na nejrůznější události. Připomeňme si je hezky po řadě. Replica Handbags

Mikulášskou nadílku za příslušné dávky dětských slz vystřídaných radostí z dárků obstarala pětice čertů, anděl a Mikuláš. Pod jednou čertovskou maskou se skrýval nově Petr Chlanda mladší. Poprvé se v přestrojení za anděla objevila Eliška Červená, jejíž vzezření komentovala paní Marta Hladíková slovy: "Ten anděl je jako živý."

Následující pondělí 8. prosince se takřka celý Nezdřev (s výjimkou bytovkářů a dětí) rozloučil v blatenském krematoriu s Františkem Trefným. Smuteční síň zaplnili i bývalí kolegové z kasejovického Kova, kde František pracoval přes 40 let, a také spousta jeho přátel z okolních obcí. Poslední čest mu vzdala čestná stráž nezdřevských dobrovolných hasičů.

Ti se potom v sobotu 13. prosince sešli na své výroční valné hromadě, kde zvolili staronové vedení své organizace. Do zajímavé diskuse přispěl šéf okrsku SDH František Mašek. Nepokrytě kritizoval nejrůznější novoty nařizované "shora", které práci dobrovolníků komplikují. Doporučil nenechat se otrávit a pokračovat v záslužné a nenahraditelné činnosti místních hasičů. S jeho kritikou i radou souhlasila řada dalších debatérů.

V pátek 19. prosince měli na sále nezdřevského hostince dodělnou pracovníci horažďovického Atria a v lokále se tradičně loučili se starým rokem "pahorkáři". Těm i dalším hostům připravil doslova velké divadlo chalupář Jan Marvánek při konzumaci předložených jitrnic. Jak se s nimi laskal, jak zavíral oči, když je vkládal do úst, kterak spokojeně pomlaskával a vymetl talíř, to byl pro přítomné diváky zážitek, na nějž dlouho nezapomenou.

Před Vánoci 22. prosince roznesli zastupitelé obce dárky Nezdřevským, kteří již dovršili sedmdesátku - paní Marii Červené, manželům Brabcovým, Krlišovým, Uriánkovým a panu Josefu Jiřincovi. Zároveň vinšovali paní Marii Uriánkové k jejím osmdesátinám.

Vánoce bez turnaje ve stolním tenise si nezdřevští sportovci ani nedovedou představit. Toho posledního se na první svátek vánoční zúčastnilo 18 hráčů místních i z řady blízkých obcí, včetně Markéty Dinkové-Prevužňákové z Kotouně a Kateřiny Ostřížové z Kladrubec. Jen ostýchavost zabránila Kláře Kovářové z Bezděkova, aby k turnaji také nastoupila. Její dovednost poznali někteří borci, s nimiž si zahrála už po skončení soutěže a slíbila, že se bude příště snažit, aby do pingpongového klání nastoupila. Minulé vítězství v turnaji obhájil Boďa Fejtl z Blatné, když ve finále zdolal svého mladšího bratra Josefa, v souboji o třetí místo porazil domácí Jan Trefný řesanického Tomáše Kopřivu Sotva stolní tenisté obnovili své síly, patřil v sobotu 27. prosince sál nezdřevského hostince místnímu mysliveckému sdružení a jejich plesu. Příjemnou atmosféru večera i noci (vždyť poslední hosté odcházeli až po páté hodině ranní) dotvářela hudební skupina Experiment.

Předposlední den roku se na veřejném zasedání sešlo zastupitelstvo obce a mimo jiné schválilo rozpočet na rok 2015. Na rozdíl od mnoha jiných měst a obcí (včetně Prahy) tak bude Nezdřev hospodařit nikoli v rámci rozpočtového provizoria, ale v normálním režimu.

Ke starému roku tak trochu patří i vítání roku nového. Už několik let rozzáří 1. ledna večer nezdřevské nebe ohňostroj. Ten letošní byl tak vydařený, že dílu firmy Ohňostroje Palacký Blovice okolo 130 diváků s chutí zatleskalo.

31.12.2014 - Správce