Nezdřev sportoval, tancoval, budoval a cestoval

Letošní přehnaně horké léto dělalo pořadatelům nezdřevského fotbalového turnaje oprávněně vrásky. S menším počtem diváků se počítalo a ten odhad se naplnil. Nicméně přišli alespoň někteří a na večerní zábavě pak byla účast tancechtivých návštěvníků překvapivě značná. Obavy o osud turnaje se stupňovaly s přibývajícími minutami po ohlášeném začátku. Stará garda z Horažďovic věrna svým tradicím přece jen přijela, byť s mírným zpožděním, bohužel borci z Vrbna letos nedorazili.

Jestli si někdo myslel, Hermes Outlet že za té příšerné teploty to fotbalisté spíše jen odchodí, sakra se spletl. K vidění byl pohledný fotbal, s minimem faulů, se spoustou spálených šancí a s řadou úžasných brankářských výkonů. Kasejovický Petr Chaloupka vyrazil penaltu, jenže dorážce už zabránit nemohl, neboť si při svém zákroku poranil ramenní sval. Nahradil ho skvěle Karel Horal, který jako jediný z brankářů udržel čisté konto a byl za to po zásluze odměněn narychlo vzniklou cenou pro nejlepšího gólmana.

Organizátoři měli připravenou cenu pro nejlepšího střelce. Jenže když v sobotu 8. srpna nikdo nevstřelil víc než jeden gól, nastal problém co s přichystanou cenou. Spontánně se pořadatelé shodli, že si ji zaslouží nejstarší hráč a střelec neuvěřitelně vitální Václav Bláha z Horažďovic. Při předání ceny tomuto matadorovi, jemuž bude za osm měsíců 80 let, zazněl upřímný potlesk fotbalistů i diváků. Povzdechl si přitom, že do Nezdřeva, kde je vždy vítán, bude asi muset jezdit i v době, kdy bude chodit o berlích (čemuž nikdo nevěří - totiž těm berlím).

Po výsledcích Stará garda Kasejovice - SK Nezdřev 2:1, Stará garda Horažďovice - Stará garda Kasejovice 0:0 a SK Nezdřev - Stará garda Horažďovice 2:2 se vítězem turnaje stali fotbalisté Kasejovice a domácí po loňském prvenství letos skončili poslední.

Po sportovním odpoledni nastal vydařený taneční večer s hudebním uskupením Karel, který se jako obvykle protáhl hodně přes půlnoc.

Dozvukem pouťového zápolení je v posledních letech nedělní prestižní sousedský zápas mezi Bezděkovem a Nezdřevem. Letos došlo k malému zádrhelu, když nebyl přesně domluven začátek utkání. Ale nakonec se bezděkovští hráči svých soupeřů dočkali a potrestali SK Nezdřev stejným výsledkem jako loni - zvítězili zase 4:1.

V srpnu došlo v Nezdřevě k dalšímu zlepšení silniční sítě. Nejprve byly osazeny nové dopravní značky, které nyní vyhovují všem předpisům. Za jejich předešlé rozmístění hrozila obci od státních orgánů pokuta až 300 000 korun.

Následně byl firmou Eurovia obnoven asfaltový povrch na vozovkách okolo parku, kolem kapličky a v dolní části vsi směrem na Bezděkov. Tuto opravu, jež si vyžádala 600 000 korun, umožnila krajská dotace, která pokryla polovinu nákladů.

Na sobotní večer 22. srpna pozval na hřiště ke zhlédnutí fotografií ze svých služebních cest Milan Valach. Na čtyři desítky zájemců o snímky z východních zemí mělo možnost na chvíli zavítat do ruských měst Kazaň a Čeljabinsk, do Ridderu v Kazachstánu a do běloruského Minsku. Dvouapůlhodinové promítání a povídání seznámilo diváky nejen s památkami či přírodou těchto sídel, ale také se zajímavostmi ze současného života v městech někdejšího Sovětského svazu.

7.9.2015 - Správce