Do nového roku vstoupil Nezdřev tradičně

Hermes Replica Handbags

Rok 2016 začal v Nezdřevě podle zaběhnutých pravidel. Prvního ledna navečer byl za početné účasti místních i přespolních diváků odpálen novoroční ohňostroj. Působivou světelnou show opět přichystala firma Ohňostroje Bystřický z Blovic a doplnily ji číšky svařeného vína.

Sobotu 23. ledna si vybrali pro svůj ples nezdřevští hasiči. Jeho úvod obstaralo půlhodinové vystoupení 30 tanečnic a tanečníků, kteří studují taneční obor na Základní umělecké škole v Blatné pod vedením učitelky Veroniky Loukotové. Děti ve věku od osmi do šestnácti let zatančily ukázky současného tance, lidového tance, irského tance, show dance nebo společenského tance. Byly to choreografie, které vyhrály medailové umístění na taneční soutěži v Klatovech, která se konala v říjnu 2015. Jejich ukázky bohužel část návštěvníků nemohla sledovat, protože parket obstoupili rodiče mladých umělců a bránili tak ostatním ve výhledu.

Samotný ples se vydařil, k čemuž přispělo oblíbené hudební uskupení Karel a jeho tradičně výborný výkon. Prakticky každý ze zhruba 120 hostů vyhrál nějakou z 330 cen (polovinu tvořily zabíjačkové produkty), které nabídla nevšední tombola.

Odpoledne v poslední lednovou sobotu zaplnilo parkoviště před nezdřevským hostincem nejméně 28 aut. Hospodský sál totiž patřil dětem a jejich maškarnímu bálu, na jehož začátku se znovu představili tanečníci a tanečnice za ZUŠ Blatná. Děcka se převlékla za princezny, Karkulky, kočky, čarodějnice a černokněžníky, myslivce, kovboje, kosmické bojovníky a mnohé další postavy bájných příběhů. Mezi nimi zaujal pravěký ještěr, v jehož kostýmu se nebojácně sálem pohyboval osmnáctiměsíční Vojtěch Jiránek z Kotouně.

Taneční rej i řadu soutěží doprovázeli hudbou stejně jako v minulých letech manželé Váchovi. Jim a rodině starosty Chlandy, která opětovně akci organizačně připravila, mohou spokojené děti děkovat za bujaré odpoledne.

Pozornost vzbudila také ani ne tříletá Evička Chlandová, které vůbec nevadilo, že při židličkové soutěži byla hned zkraje vyřazena. Při všech dalších kolech vytrvale kroužila kolem zbylých soutěžících a očividně se bavila tím, jak dobře jí to běhá.

Zajímavostí bylo rovněž to, že nejméně dvě maminky (jak bylo zjevné) chystají letos svým potomkům nové sourozence. Popřejme jim hodně zdraví a štěstí!

www.shoeshellen.com

26.2.2016 - Správce