Letošní Oblouk byl pestrý

Nezdřevský sportovní klub opět uspořádal tradiční cyklistickou jízdu, tentokrát směrem západním. Na státní svátek 5. července se odhodlalo 80 kamarádů vydat se na 35 kilometrů dlouhou trasu.

Během dne zažili mnohé. V Kadově si pochutnali na vietnamských závitcích. Ve Slatině je překvapil svist sirény - byla totiž první středa v měsíci, a tudíž obvyklá zkouška zvukového zařízení. Velký Bor se znovu osvědčil jako místo chutného oběda. Na úseku z Jetenovic do Maňovic chtěl silný vítr prověřit sílu jezdců, ti to ale se skřípěním zubů zvládli. V Jetenovicích pomalejší účastníci přečkali půlhodinový déšť, zatímco ti rychlejší během přeháňky odpočívali v Kvášňovicích a tzv. americká skupina na sále hospody i odvázaně tančila.

V Újezdě u Chanovic někteří "závodníci" nerespektovali časový harmonogram a dožadovali se předčasného otevření občerstvovací stanice. Bylo jim vyhověno, i když... Chanovický tatarák byl zase vynikající a opozdilci mohli jen litovat, že na ně nezbylo. Poslední zastávka v Bezděkově potěšila milovníky dechovky, protože tam vyhrávala Doubravanka.

Do cíle dorazil překvapivě včas i starosta Nezdřeva a americká skupina si před hospodou opět s chutí zatančila. Nechyběla v ní Vanessa, kterou cyklisté znali už od loňska, a přibyl další zámořský účastník rodilý Dominikánec, žijící v New Yorku, Jeffrey de la Cruz, stejně přátelský jako ostatní cizinci.

Ačkoli z různých důvodů chyběli někteří tradiční jezdci, lze říct, že letošní Oblouk se vydařil.

31.7.2023 - Správce