Nezdřevský srpen

Na veřejné schůzi 8. srpna schválilo zastupitelstvo obce smlouvu s firmou Meridian Nová energie týkající se výstavby tří větrných elektráren. Hlasování předcházela diskuse, v níž někteří občané Nezdřeva i chalupáři vyjádřili své námitky. Zastupitelé jejich pochybnosti vyvrátili a smlouvu jednomyslně odsouhlasili.

IWC Replica Watches

Naděje pro živý venkov

Třebaže se komise, která navštěvovala obce soutěžící o titul Vesnice roku Plzeňského kraje, vyjádřila velmi pochvalně o tom, jak jsme jí naši ves představili, moc nadějí jsme si nedělali. Počátkem července jsme dostali pozvání do Chodové Plané, takže se potvrdilo, že prvenství naše není, protože vyhlašování výsledků se totiž vždy koná v místě vítěze.

Nezdřevský starosta čekal 75 minut, než byli uvítáni všichni VIP hosté, členové hodnotitelské komise a oceněny méně úspěšné obce. Po vyvolání jmen 12 vesnic (vyhlašování směřovalo odzadu až k vítězi) konečně zhruba 500 přítomných uslyšelo: Cenu Naděje pro živý venkov získává Nezdřev, ocenění je spojeno s odměnou 20 000 korun.

Fotbalový turnaj a tanečky

Ve stejný den, tedy v sobotu 12. srpna, se konaly i dvě akce provázející nezdřevskou pouť – fotbalové klání a následná taneční zábava.

Příprava hřiště proběhla ve čtvrtek před poutí díky Milanu Palečkovi, který ho obětavě posekal během dne, docela pohodově. Až na obvyklé zádrhele při stavbě stanu pro diváky.

Horší to bylo při samotném turnaji – SK Nezdřev skončil beznadějně poslední. Tady jsou statistiky:

SG Kasejovice – SK Nezdřev 5:0, branky Adamec 2, Trhlík F., Řehoř, Chára

Řesanice/Újezd – Slatina 5:0, branky Šulc J., Šabek, Lešek, Vokurka, Drnek

O třetí místo: Slatina – SK Nezdřev 4:2, branky Chaloupka M. 2, Hájek M. 2 – Jiřinec, Vinopal

O titul: Řesanice/Újezd – SG Kasejovice 2:1, branky Šulc J. a Pícha Libor – Trhlík F.

Dobrou náladu večerní taneční zábavy s hudbou VEGA ROCK bohužel narušovala alkoholem negativně ovlivněná dvojice léta zneužívající sociální dávky a vyhýbající se zaměstnání.

Loučení s létem

Před pár lety vznikla docela sympatická tradice. Sejít se na konci léta na hřišti. Pohovět si a zatančit při příjemné muzice známých hudebníků Mild  Band. Letos jsme se loučili 26. srpna, i když školákům k loučení s prázdninami zbýval ještě týden.

Léto to bylo podivné – střídala se tropická vedra a sucho s náhlým poklesem teplot o víc než deset stupňů. Totéž se stalo i onu sobotu.

Tak takový byl osmý měsíc roku 2023 v Nezdřevě.

31.8.2023 - Správce