Nezdřev slavil letní úspěch

Začalo to tím, že nezdřevský starosta přihlásil obec do soutěže Vesnice roku Plzeňského kraje roku 2023, což mu zastupitelé dodatečně schválili. To bylo brzy z jara. Na konci května přijela krajská komise, aby se s naší vesnicí seznámila. Návštěva Nezdřeva v ní zanechala dobrý dojem. Její členové nejen, že to řekli, než se rozloučili, ale také rozhodli, že Nezdřev získal Cenu naděje pro živý venkov. To jsme se dozvěděli 12. srpna v Chodové Plané, kde byly vyhlášeny výsledky soutěže.

Ocenění bylo spojeno s finanční odměnou 20 000 korun. Zastupitelé jednomyslně rozhodli, že valnou část této sumy bude dobré utratit na setkání lidí, kteří se o tento úspěch svou prací přičinili.

Na sále nezdřevské hospody se tedy v sobotu 16. prosince sešly čtyři desítky místních i víkenďáků - všech, kteří na brigádách pomáhají vylepšovat vzhled obce a řešit její potřeby. Večer ze značné části naplnila videoprojekce z roku 2010, kdy se u nás konaly Hry bez hranic, soutěž šesti blízkých vesnic. Nezdřevští si připomněli, že tenkrát organizačně náročnou akci zvládli a také na domácím hřišti zvítězili.

Příjemný večer naplněný vzpomínkami na někdejší vítězství i radostí z nedávného ocenění v předvánočním čase ozvláštňovaly postavičky vkusného keramického betlému od paní Marie Chlandové, který v budoucnu najde své místo v kapli svatého Josefa.

29.12.2023 - Správce