Bývalí pohraničníci se sešli v Nezdřevě

Dvacáté setkání někdejších pohraničníků žijících ve zdejší oblasti se uskutečnilo 25. května již potřetí v nezdřevské hospodě. Tentokrát se jich sešlo 28, což je méně než bývalo dřív. Bohužel neodvratný osud už odvelel řadu hraničářů do věčné zálohy.

Na srazu převažovali sedmdesátníci, ale také dorazil 81letý bývalý svobodník. Toho přivezla z Horažďovic jeho o tři roky starší čiperná přítelkyně, která byla ozdobou sobotního protaženého podvečera.

Vzpomínání na působení na čáře i sdělování následných životních příběhů zpestřoval melodický doprovod, který obstarali harmonikář z Bezděkova a místní mistr vozembouchu. A právě při hudebních vložkách podporovala svým zpěvem ona "taxikářka" příjemnou atmosféru vydařeného posezení.

(Kvůli ochraně osobních údajů nejsou uvedena jména účastníků.)

30.5.2024 - Správce