Nezdřevská noc kostelů

Noc kostelů se letos konala v pátek 7. června a otevřelo se při ní 1853 kostelů a kaplí v celé republice. Otevřela se i nezdřevská kaple sv. Josefa, postavená roku 1892, sice jen vpodvečer, ale i tak díky za možnost nahlédnout dovnitř.

Vlídná pečovatelka o místní svatostánek, který žel bývá jen zřídka místem církevních obřadů, všem návštěvníkům pomohla zapálit svíčky "na připomínku minulosti i na trvající naději" a povyprávěla o vybavení kaple. To pravda většinou pochází z darů institucí mimo obec a není příliš historicky významné. Kupodivu přišlo na nezdřevské poměry v doprovodu maminek docela dost dětí, a to i přespolních. Na vystavených panelech si větší děti mohly přečíst třeba o tom, jak se vyráběly zvony, které u žádné církevní stavby nemohly chybět.

Díky patří paní organizátorce za příjemně strávené chvíle v útulné prostoře, kterou obecní zastupitelstvo s využitím krajských dotací nechalo nedávno opravit, stejně jako přilehlý parčík.

1.7.2024 - Správce