Noc kostelů v Nezdřevě

V Nezdřevě byla během Noci kostelů 7.června letos poprvé otevřena kaplička sv.Josefa. Na návštěvníky čekaly zajímavosti o zvonech na vystavených panelech. Děti dostaly hádanku, s jakým nářadím pracoval sv.Josef, a jako pomůcka zde bylo toto nářadí vystaveno. Dále si mohly vybarvit omalovánky a za odměnu si vzít koláčky a bonbóny. Návštěvníci měli příležitost si zapálit svíčku za někoho blízkého, čehož většina využila. Svíčky byly připraveny v ručně malovaných plechovkách, které dohořívaly na schodech dlouho do noci.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, všem, kteří přišli. A zvlášť dvěma mužům, kteří ve středu perfektně posekali trávník, aby prostranství kolem kapličky bylo uklizené. Není to samozřejmost a já si toho vážím. Díky.

Blažena Chaloupková

15.7.2024 - Správce