Přitažlivost Oblouku stále trvá

Jakoby magnetem přitahována se cítí řada cyklistů, když slyší heslo Tour de Oblouk. Každoročně se proto počátkem léta (letos to bylo v pátek 5. července) vydají do Nezdřeva, kde místní SK už několik desetiletí organizuje sportovně společenskou akci, při níž nejde o poměřování sil, nýbrž o chvíle lidské pospolitosti, dnes tolik vzácné.

Ještě za minulého režimu si pár nezdřevských teenagerů vyjelo na okružní jízdu po okolí. Po několika letech si vyjížďku zopakovali a pak znovu, a to už se k mladíkům přidali i další místní a také přespolní a někteří chalupáři. Tak se z původní skupinky jezdců stal peloton čítající desítky účastníků – v tomto roce jich bylo 65.

Časem se ustálily dvě trasy, které se pravidelně střídají. Po zastávkách v Bezděkově a Kadově zamíří houf sportovců do Slatiny, Svéradic, Nového Boru, Jetenovic, Kvášňovic, Újezda, Chanovic a zpátky domů. Tentokrát se z Kadova pokračovalo opačným směrem: na Vrbno, Tchořovice, Lnáře (k obědu opět obří řízek v Přístavu), Záhorčice, Březí, Hvožďany – Vagon (zde mnozí využili možnost koupele), pak následovala oblíbená Pozdyně, Předmíř, znovu Přístav a z Hradiště zpět na místo startu.

Počasí bylo tradičně pro tento cyklovýlet téměř dokonalé, občerstvovací stanice fungovaly bezchybně a několik drobnějších oděrek po nečekaných pádech nikomu dobrou náladu nezkazilo.

27.7.2024 - Správce